logo PROMOJEAUTO

+420 722 445 607 (Info linka 9-15h)

+420 702 287 969

info@promojeauto.cz

Proč dezinfikovat klimatizaci?

Proč dezinfikovat klimatizaci?

Poslední úprava 19.04.2019 10:06

Dezinfekce klimatizace

 

Proč dezinfikovat klimatizaci? 

Výparník klimatizace slouží k ochlazování proudícího vzduchu nasávaného ventilátorem z okolí. Vzduch je zbaven nečistot při průchodu přes kabinový filtr.

Při provozu klimatizace se na výparníku vlivem teplotních rozdílů sráží vlhkost, která je ideálním prostředím pro tvorbu mikroorganizmů a plísní.

Zanedbání údržby klimatizace se projevuje především zápachem uvnitř automobilu, ale může mít také vliv na zdraví cestujících.

Dezinfekce výparníku a větracích šachet patří mezi základní údržbu klimatizace, kterou by měl každý majitel vozu s klimatizací pravidelně dodržovat.

 

Doporučujeme dezinfekci klimatizace provádět alespoň jednou ročně společně s kontrolou stavu klimatizace.

 

Jak dezinfekce probíhá?

Pro čištění a dezinfekci výparníku klimatizace doporučujeme speciální čisticí roztok značky K2 Čistič klimatizace pěnový - KLIMA DOKTOR 500ml ,

 

který je aplikovándo prostoru výdechů ventilátoru a  výparníku, kde odstraní bakterie, plísně a viry. Čistič po aplikaci zanechává svěží a čistý vzduch.

Součásně také doporučujeme výměnu kabinového filtru. Kabinový filtr se po určité době zanese prachem, listím apod., čímž se rapidně sníží účinnost ventilátoru topení a také klimatizace. Výměna kabinového filtru se doporučuje provádět po ujetí 15 000 km nebo alespoň 1x za rok, v závislosti na prostředí, ve kterém se automobil pohybuje.

 

Pro dokonalé vydezinfikování interiéru vozidla ještě doporučujeme použití speciálního spreje K2 Čistič klimatizace - KLIMA FRESH

který odstraní nepříjemné pachy přímo v kabině automobilu.

Naši dodavatelé

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací